ORGANIC MILK COCOA BAR WITH HAZELNUTS
Ingredients:inulin*, cocoa butter*, hazelnuts* 25%, whole milk powder*, cocoa mass*, emulsifier:
sunflower lecithin*, natural vanilla aroma* <1%. (*) from organic farming.
May contain soya and peanuts.
ORGANIC MILK COCOA BAR WITH HAZELNUTS
Ingredients:inulin*, cocoa butter*, hazelnuts* 25%, whole milk powder*, cocoa mass*, emulsifier:
sunflower lecithin*, natural vanilla aroma* <1%. (*) from organic farming.
May contain soya and peanuts.
| Weight | 70 kg |
|---|---|
| Chocolate type | Milk |
| Pack weigth | 70 g |
| Energy | 539 kCal / 2248 kJ |
| Fat | 44,7 g |
| of which saturated fat | 19,1 g |
| Carbohydrates | 13,1 g |
| of which sugars (naturally occurring) | 10,5 g |
| Fibre | 29,3 g |
| Protein | 7,8 g |
| Salt | 0,18 g |
| Bio | 100% Bio |
| Cacao percentage | 38% Cacao |
Bars - Organics
Bars - Organics
Bars - Organics
Bars - Organics
Bars - Organics
Bars - Organics
Bars - Organics
Bars - Organics