ØKOLOGISK MÆLKEKAKAO MED HASSELNØDDER
Ingredienser: inulin*, kakaosmør*, hasselnødder* 25%, sødmælkspulver*, kakaomasse*, emulgator:
solsikkelecithin*, naturlig vaniljearoma* <1%. (*) fra økologisk landbrug.
Kan indeholde soja og jordnødder.
ØKOLOGISK MÆLKEKAKAO MED HASSELNØDDER
Ingredienser: inulin*, kakaosmør*, hasselnødder* 25%, sødmælkspulver*, kakaomasse*, emulgator:
solsikkelecithin*, naturlig vaniljearoma* <1%. (*) fra økologisk landbrug.
Kan indeholde soja og jordnødder.
| Vægt | 70 kg |
|---|---|
| Chokolade-type | Mælk |
| Pakkevægt | 70 g |
| Energi | 539 kCal / 2248 kJ |
| Fedt | 44,7 g |
| heraf mættet fedt | 19,1 g |
| Kulhydrater | 13,1 g |
| heraf sukkerarter (naturligt forekommende) | 10,5 g |
| Fiber | 29,3 g |
| Protein | 7,8 g |
| Salt | 0,18 g |
| Bio | 100% Bio |
| Kakao-procentdel | 38% Kakao |
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske