ORGANIC MILK COCOA BAR WITH A TOUCH OF VANILLA
Ingredients: dietary fibre: inulin*, whole milk powder*, cocoa butter*, cocoa mass*, sunflower lecithin*, natural vanilla aroma*.
(*) from organic origin.
May contain soya, peanuts and nuts.
ORGANIC MILK COCOA BAR WITH A TOUCH OF VANILLA
Ingredients: dietary fibre: inulin*, whole milk powder*, cocoa butter*, cocoa mass*, sunflower lecithin*, natural vanilla aroma*.
(*) from organic origin.
May contain soya, peanuts and nuts.
| Weight | 70 kg |
|---|---|
| Chocolate type | Milk |
| Pack weigth | 70 g |
| Energy | 501 kCal / 2087 kJ |
| Fat | 38,9 g |
| of which saturated fat | 24,1 g |
| Carbohydrates | 13,9 g |
| of which sugars (naturally occurring) | 12,3 g |
| Fibre | 36,6 g |
| Protein | 5,7 g |
| Salt | 0,24 g |
| Bio | 100% Bio |
| Cacao percentage | 38% Cacao |
Bars - Organics
Bars - Organics
Bars - Organics
Bars - Organics
Bars - Organics
Bars - Organics
Bars - Organics
Bars - Organics