KAKAOBAR MED EKOLOGISK MJÖLK OCH EN TOUCH AV VANILJ
Ingredienser: kostfiber: inulin*, helmjölkspulver*, kakaosmör*, kakaomassa*, solroslecitin*, naturlig vaniljarom*.
(*) från ekologiskt ursprung.
Kan innehålla soja, jordnötter och nötter.
KAKAOBAR MED EKOLOGISK MJÖLK OCH EN TOUCH AV VANILJ
Ingredienser: kostfiber: inulin*, helmjölkspulver*, kakaosmör*, kakaomassa*, solroslecitin*, naturlig vaniljarom*.
(*) från ekologiskt ursprung.
Kan innehålla soja, jordnötter och nötter.
| Vikt | 70 kg |
|---|---|
| Typ av choklad | Mjölk |
| Förpackningens vikt | 70 g |
| Energi | 501 kCal / 2087 kJ |
| Fett | 38,9 g |
| varav mättat fett | 24,1 g |
| Kolhydrater | 13,9 g |
| varav sockerarter (naturligt förekommande) | 12,3 g |
| Fiber | 36,6 g |
| Protein | 5,7 g |
| Salt | 0,24 g |
| Bio | 100% Bio |
| Kakaoandel | 38% Kakao |
Barer - Organiska
Barer - Organiska
Barer - Organiska
Barer - Organiska
Barer - Organiska
Barer - Organiska
Barer - Organiska
Barer - Organiska