ØKOLOGISK MÆLKEKAKAO MED ET STREJF AF VANILJE
Ingredienser: kostfibre: inulin*, sødmælkspulver*, kakaosmør*, kakaomasse*, solsikkelecithin*, naturlig vaniljearoma*.
(*) af organisk oprindelse.
Kan indeholde soja, Jordnødder og nødder.
ØKOLOGISK MÆLKEKAKAO MED ET STREJF AF VANILJE
Ingredienser: kostfibre: inulin*, sødmælkspulver*, kakaosmør*, kakaomasse*, solsikkelecithin*, naturlig vaniljearoma*.
(*) af organisk oprindelse.
Kan indeholde soja, Jordnødder og nødder.
| Vægt | 70 kg |
|---|---|
| Chokolade-type | Mælk |
| Pakkevægt | 70 g |
| Energi | 501 kCal / 2087 kJ |
| Fedt | 38,9 g |
| heraf mættet fedt | 24,1 g |
| Kulhydrater | 13,9 g |
| heraf sukkerarter (naturligt forekommende) | 12,3 g |
| Fiber | 36,6 g |
| Protein | 5,7 g |
| Salt | 0,24 g |
| Bio | 100% Bio |
| Kakao-procentdel | 38% Kakao |
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske