ØKOLOGISK EKSTRA MØRK KAKAOBAR
Ingredienser: inulin*, kakaomasse*, kakaosmør*, fedtreduceret kakaopulver*, emulgator:
solsikkelecithin*, naturlig vaniljearoma* <1%. (*) fra økologisk landbrug.
Kan indeholde soja, jordnødder, nødder og mælk.
€ 4,79
Vores kakaobar til elskere af, hvordan EKSTRA mørk chokolade skal smage. 20% mere kakao end Amazing Dark, intens med en subtil bitterhed. Fairtrade, vegansk og glutenfri. Fantastisk!
På lager
ØKOLOGISK EKSTRA MØRK KAKAOBAR
Ingredienser: inulin*, kakaomasse*, kakaosmør*, fedtreduceret kakaopulver*, emulgator:
solsikkelecithin*, naturlig vaniljearoma* <1%. (*) fra økologisk landbrug.
Kan indeholde soja, jordnødder, nødder og mælk.
| Chokolade-type | Ekstra mørk |
|---|---|
| Pakkevægt | 70 g |
| Energi | 484 kCal / 2024 kJ |
| Fedt | 38,5 g |
| heraf mættet fedt | 23,5 g |
| Kulhydrater | 6,8 g |
| heraf sukkerarter (naturligt forekommende) | 3,3 g |
| Fiber | 41,9 g |
| Protein | 7,1 g |
| Salt | 0,05 g |
| Bio | 100% Bio |
| Kakao-procentdel | 65% Kakao |
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske