ØKOLOGISK MØRK KAKAOBAR
Ingredienser: inulin*, kakaosmør*, kakaomasse*, fedtreduceret kakaopulver*, emulgator:
solsikkelecithin*, naturlig vaniljearoma* <1%. (*) fra økologisk landbrug.
Kan indeholde soja, jordnødder, nødder og mælk.
€ 4,79
Som det er meningen, at mørk chokolade skal være! Intens kakao, cremet kakaosmør og den bløde sødme, som findes naturligt i kakaoen, agavefibrene og vaniljen. Fairtrade, vegansk og glutenfri. Fantastisk!
På lager
ØKOLOGISK MØRK KAKAOBAR
Ingredienser: inulin*, kakaosmør*, kakaomasse*, fedtreduceret kakaopulver*, emulgator:
solsikkelecithin*, naturlig vaniljearoma* <1%. (*) fra økologisk landbrug.
Kan indeholde soja, jordnødder, nødder og mælk.
| Chokolade-type | Mørk |
|---|---|
| Pakkevægt | 70 g |
| Energi | 466 kCal / 1949 kJ |
| Fedt | 36,9 g |
| heraf mættet fedt | 22,8 g |
| Kulhydrater | 6,6 g |
| heraf sukkerarter (naturligt forekommende) | 4,2 g |
| Fiber | 48,2 g |
| Protein | 4,8 g |
| Salt | 0,03 g |
| Bio | 100% Bio |
| Kakao-procentdel | 54% Kakao |
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske
Barer - økologiske