EKOLOGISK EXTRA MÖRK KAKAOBAR
Ingredienser: inulin*, kakaomassa*, kakaosmör*, fettreducerat kakaopulver*, emulgeringsmedel:
solroslecitin*, naturlig vaniljarom* <1%. (*) från ekologiskt jordbruk.
Kan innehålla soja, jordnötter, nötter och mjölk.
€ 4,79
Vår kakaobar för dig som älskar hur EXTRA mörk choklad ska smaka. 20% mer kakao än Amazing Dark, intensiv med en subtil bitterhet. Rättvisemärkt, vegansk och glutenfri. Fantastiskt!
Finns i lager
EKOLOGISK EXTRA MÖRK KAKAOBAR
Ingredienser: inulin*, kakaomassa*, kakaosmör*, fettreducerat kakaopulver*, emulgeringsmedel:
solroslecitin*, naturlig vaniljarom* <1%. (*) från ekologiskt jordbruk.
Kan innehålla soja, jordnötter, nötter och mjölk.
| Typ av choklad | Extra mörk |
|---|---|
| Förpackningens vikt | 70 g |
| Energi | 484 kCal / 2024 kJ |
| Fett | 38,5 g |
| varav mättat fett | 23,5 g |
| Kolhydrater | 6,8 g |
| varav sockerarter (naturligt förekommande) | 3,3 g |
| Fiber | 41,9 g |
| Protein | 7,1 g |
| Salt | 0,05 g |
| Bio | 100% Bio |
| Kakaoandel | 65% Kakao |
Barer - Organiska
Barer - Organiska
Barer - Organiska
Barer - Organiska
Barer - Organiska
Barer - Organiska
Barer - Organiska
Barer - Organiska